Tur i det grønne

Din grundejerforening er ansvarlig for at passe og pleje de grønne arealer i foreningens område. Måske DU vil se helt nye steder i dit eget nærområde som du via dit medlemskab af foreningen er medejer af ?

Bestyrelsen inviterer til en lille aftentur rundt i området.

Onsdag den 19. august kl. 18.30 – 19.30

Mød frisk op. Vi mødes på legepladsen på Færgegårdvej inden start og vi slutter gåturen samme sted med en lille forfriskning.

Hilsen bestyrelsen

Dette indlæg blev udgivet i Aktiviteter. Bogmærk permalinket.

1 Response to Tur i det grønne

  1. Ib Møller Hansen skriver:

    En god tanke / idé at vise rundt på foreningens arealer og tage en kig på, hvad det er vi her i foreningen bruger så mange penge på at passe, pleje og vedligeholde. Vi vil gerne deltage om ikke andet kommer i vejen.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *